top of page

Mgr. Zoltán Duna

Rozvodový právník

od roku 2009

Tvrdý náraz do zdi - jak nechcete dopadnout u rozvodu

Že nechcete TVRDĚ narazit?

Tak si přečtěte aspoň jeden příběh advokáta nebo další články a nepodceňujte přípravu.

Př

Příběh pro SLEČINKY

Do kanceláře přišel pan Sokol, který mi řekl: "Pane právníku, já bych se chtěl rozvést, ale manželka mi říkala, že pokud se nedohodneme dle jejích představ, tak mě oškube jako slepici, neuvidím syna a podá na mě trestní oznámení, že u nás bylo domácí násilí. Má na to právo?" Tak jsem mu řekl, že spravedlnost je sice slepá, ale nikoliv hloupá. Že sice neznalost zákona neomlouvá, ale pokud si někdo klade nereálné podmínky, tak ani normální člověk s tím nemusí souhlasit. Je přeci jednoduché se vším souhlasit a pak toho litovat. Proto jsem manželce napsal advokátní dopis, ve kterém jsem uvedl naší představu o rozvodu a že jsme ochotni se setkat za účelem uzavření dohody i ve věci péče a styku s dítětem. Nakonec proběhla schůzka, kde už ostrý jsem byl pouze já. 

Příběh od advokáta pro intelektuály

Příběh pro INTELEKTUÁLY

Z globálního hlediska je internet samozřejmě vševědoucí a mnohému nás ubránil, ale při rozvodu toto pravidlo jakoby ustupovalo až za hranici ostražitosti a nadhledu. Pan Ing. Kačer (říkejme mu žoviálně Skrblík) chtěl ušetřit za právníka. Všechny vzory k rozvodu si našel na internetu, vyplnil je a poslal na soud. Po nějaké době mu přišla soudní obsílka s usnesením o vyslovení místní nepříslušnosti soudu. Pak mu přišla výzva k zaplacení soudního poplatku, který byl vyšší, než si myslel. Pak ho soud vyzval, ať předloží další relevantní důkazy, jinak nebude úspěšný. Tyto soudní obstrukce pan Skrblík podcenil. Obrátil se proto na právníka a ten zkušeně chyby napravil a nyní se pan Skrblík opět může věnovat internetu.

Příběh od advokáta pro tvrďáky

Příběh pro TVRĎÁKY

Setkali jste se s názorem, že byste měli všechno nechat a odejít? I v tomto případě však potřebujete právní ochranu. Pokud totiž druhé straně nabídnete prst, může Vám ukousnout celou ruku.  Stejně jako se to stalo panu Silvestrovi. Říkal, že vše přenechá a začne s novým životem. Jediné co chtěl, byla střídavá péče s dcerou. Manželka a bohužel ani paní soudkyně nesouhlasila. Museli jsme podávat odvolání a naštěstí odvolací senát byl rozumnější. Kdybych panu Silvestrovi právně nepomohl, přišel by o veškerý majetek i o vztah s dcerou. To by ani takový tvrďák nemusel přežít. Proto vždy říkám: Můžete být mírumilovní, ale ne naivní. 

Přečtěte si fakta, která byste o rozvodu měli vědět.

bottom of page